Evde Sağlık Hizmetleri
24 Mayıs 2024

Evde Sağlık Hizmetleri
Hastanemiz Evde Sağlık Hizmetleri Ekibimiz 1 doktor, 1 hemşire, 1 Evde Sağlık Teknikeri, 1 Yaşlı Bakım Teknikeri ve 1 şoförden oluşmaktadır.
Evde Sağlık Hizmetleri Birimi'nin verdiği tüm hizmetler ücretsizdir.

Evde Sağlık Hizmeti Nedir?
Evde Sağlık Hizmeti, yatağa bağımlı ve kronik(süreğen) hastalığı bulunan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında sunulmasıdır. Tanısı konulmuş hastaların düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitimleri sağlanmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetinin Amaçları Nelerdir?
Tedavinin takibi,
Tahlillerin yapılması,
Tıbbi malzeme ihtiyaçlarının saptanması,
İlaç ve tıbbi malzeme heyet raporlarının düzenlenmesi ve yenilenmesi,
Sosyal ve psikolojik destek sağlanmasıdır.

Evde Sağlık Hizmetlerinden Kimler Faydalanabilir?
Bu hizmetten, kronik (süreğen) hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen veya yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda, başkasına bağımlı olan yatalak hastalar yararlanabilmektedir.
Hekim tarafından evde tedavileri uygun görülen hastaların takip ve tedavileri Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından sağlanabilmektedir.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimine Başvuru Nasıl Yapılır?
Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız veya yakınları 444 38 33 numaralı Evde Sağlık Hizmetleri Genel Koordinasyon Merkezi ile iletişime geçerek kayıt işlemlerini yaptırırlar. Kaydı yapılan hastanın hastanemiz Evde Sağlık Hizmetleri Birimine başvurusu düştükten sonra ekibimiz hasta/ hasta yakını ile iletişime geçer.

Ekibimiz, başvuru yapan hasta ya da hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese giderek, hastanın genel değerlendirmesini yapmakta ve takip programından yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Hastanın evde hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiğini, bakım ve tedavi planı doğrultusunda evde sağlık hizmetleri ekibi planlamaktadır.
İhtiyaç görülen hastalarımıza diyetisyen tarafından değerlendirme ve destek sağlanmaktadır. Hastanemizde Evde Sağlık Hizmetleri Birimi hafta içi 08.00-17.00 mesai saatlerinde hizmet vermektedir. Hastaların acil durumlarında hastanemiz Acil Polikliniğine ve 112 Acil Hizmetlere başvuru yapabilirsiniz.
Evde sağlık hizmeti almak için 444 38 33 numaralı numaradan başvurunuzu yapabilirsiniz.

İrtibat:
Konya Hüyük Devlet Hastanesi : 03325432730
Evde Sağlık Hizmetleri  : 444 38 33